Skip to main content

Kaune pamažu gimsta paslaugos šeimai iniciatyva. Idėjos autorius Kauno miesto tarybos narys Robertas Kaunas įsitikinęs, kad ši nauja paslauga gali užkirsti kelią būsimoms tragedijoms.

Kaip skelbiama Lietuvos socialdemokratų partijos išplatintame pranešime spaudai, Lietuvoje egzistuoja opi problema, kuriai neskiriama pakankamai daug dėmesio, tačiau nemaža dalis tėvelių patiria varginančius jos padarinius, o pačiais skaudžiausiais atvejais problemos ignoravimas gali privesti ir prie tragiškų nelaimių, kokia neseniai nutiko Vilniuje (turima galvoje Lietuvą sukrėtusi dviejų kūdikių žūtis Neryje). To priežastimi gali tapti emocinis pervargimas, pogimdyvinė depresija, buitiniai rūpesčiai – visa tai neigiamai veikia kūdikius auginančių tėvelių psichologinę savijautą.

„Akivaizdu, kad tokioje situacijoje negalima žmonių palikti likimo valiai“, – rašoma pranešime spaudai. Lietuvos socialdemokratų partija frakcijos Kauno miesto taryboje nariai, bendraudami su gyventojais, ne kartą išgirdo prašymus patarti, ką daryti tokiu atveju, kai mamai ar tėčiui reikia bent trumpo atokvėpio ar galimybės susitvarkyti buitinius rūpesčius, tačiau nėra kam palikti dar lopšelio–darželio nelankančio kūdikio.

Pasidomėjus situacija plačiau, socialdemokratui R.Kaunui kilo idėja inicijuoti dieninės paslaugos tėveliams, auginantiems vaikus nuo 4 mėnesių iki 1,5 metų, teikimą. Paslaugos esmė – sudaryti galimybę Kaune trumpam laikui (pvz., porai valandų) palikti vaiką saugioje aplinkoje, kur juo pasirūpintų profesionalūs darbuotojai.

Pasitarus su kitais frakcijos nariais, buvo nutarta kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių su prašymu išnagrinėti technines ir organizacines Kauno miesto savivaldybės švietimo įstaigų (kalba eina pirmiausia apie darželius) galimybes įgyvendinti šią paslaugą, taip pat apskaičiuoti projektui reikalingą lėšų poreikį. „Gavusi atsakymą iš savivaldybės administracijos direktoriaus, mūsų frakcija inicijuos tarybos sprendimą, kuris, kaip tikime, taps pirmuoju žingsniu problemos sprendimo kelyje. Dar sunku pasakyti, kokią formą įgaus projektas savo galutinėje stadijoje: ar bus steigiamas kažkoks naujas paslaugų centras, ar tokią paslaugą galės teikti tam tikri Kauno lopšeliai–darželiai – tai bus sprendžiama ateityje, tačiau mes įsitikinę, kad privalu padėti žmonėms. Ir tai reikia daryti kuo greičiau“, – pasakojo idėjos autorius R.Kaunas. Jeigu pavyks laiku priimti tarybos sprendimą ir numatyti lėšas miesto biudžete, siūloma paslauga kauniečių šeimos galės pradėti naudotis jau nuo ateinančių metų.

Leave a Reply