Ž. Garšva: Daugiabučių namų gyventojams duoti pažadai virto kūnu

Ž. Garšva: Daugiabučių namų gyventojams duoti pažadai virto kūnu

Praeitų metų lapkritį rašiau apie Kauno savivaldybėje gimstančią naują iniciatyvą, kuri tiesiogiai palies daugiabučių namų gyventojus. Kaunas jau pasiruošęs finansuoti iki 50 procentų visų daugiabučio namo kiemo tvarkymo išlaidų.

Gyventojai su savo kiemais galės daryti beveik ką nori – pasididinti parkavimo vietų skaičių, išasfaltuoti įvažiavimus, pastatyti vaikų žaidimų ir sporto aikšteles, įrengti apšvietimą, takelius, želdinius, perkelti konteinerių vietas, užtverti įvažiavimą ir t.t. Norint pasinaudoti programa labai svarbu išlaikyti veiksmų eiliškumą: 1) visų pirma reikia suformuoti daugiabučiui priklausantį sklypą; 2) kai jau turite suformuotą sklypą, tuomet reikia parengti teritorijos tvarkymo techninį projektą; 3) ir galiausiai – kreiptis į savivaldybę dėl finansinės pagalbos tvarkant kiemą.

 

Savivaldybė prisidės įgyvendinant visus TRIS ŽINGSNIUS:

  1. Daugiabučiui namui priklausančio sklypo formavimas;
  2. Teritorijos tvarkymo techninio projekto paruošimas;
  3. Tvarkymo darbų finansavimas iki 50 procentų jų vertės.

Tokiu būdu siekiama, kad gyventojai patys taptų teritorijų aplink daugiabučius namus šeimininkais. Šiuo metu Kaune tik 200 daugiabučių namų yra suformavę sklypus.

Prašymai  tvarkyti  kiemus šiais metais bus priimami iki balandžio 6 d. Jeigu nespėsite šia programa pasinaudoti dar šiemet, nelikite abejingi – suburkite kaimynus ir pradėkite rengti visus reikalingus dokumentus, kad jūsų kiemas būtų vienas pirmųjų eilėje sekančiais metais.

Paraiškos formą ir detalesnę informaciją galima rasti internete: http://tvarkomkiema.kaunas.lt

Jeigu turėsite klausimų dėl šios programos įgyvendinimo – kreipkitės į mane telefonu arba el. paštu.

Židrūnas Garšva

Close