Socialdemokratų frakcija įvertino koalicijos sutartį: dalis sumanymų kelią nerimą

Socialdemokratų frakcija įvertino koalicijos sutartį: dalis sumanymų kelią nerimą

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijai kelią nerimą dalis koalicijos sutarties nuostatų, susijusių su sveikatos apsaugos privatizavimu, tvariu viešojo sektoriaus finansavimu, balsavimu internetu, darbo santykiais.

Apie tai rašoma pirmadienį paskelbtoje „LSDP frakcijos pozicijoje dėl darbo 2020-2024 m. Seimo kadencijoje."

Frakcija pažymi, kad „su dideliu susirūpinimu stebės koalicijos sutartyje galimai nurodytas nuostatas privatizuoti sveikatos apsaugos sistemą ir visomis išgalėmis priešinsis tokiems siekiams". LSDP frakcijos nuomone, sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje turi būti viešoji ir finansuojama iš mūsų visų mokamų mokesčių.

Socialdemokratai taip pat reiškia susirūpinimą koalicijos programoje įtvirtinta nuostata dėl mokesčių, pagal kurią papildomų mokestinių įplaukų nenumatoma.

„Šiuo metu viešojo sektoriaus finansavimas yra prastoje situacijoje ir biudžetas yra įtemptas. Be naujų mokestinių pajamų švietimo sektoriaus, sveikatos apsaugos finansavimo padidinti nebus įmanoma", - teigiama dokumente.

Frakcija taip pat turi didelių abejonių dėl galimo balsavimo internetu 2023 ar 2024 metų rinkimuose įtvirtinimo.

Anot LSDP frakcijos, absoliuti dauguma kibernetinio saugumo ar informacinių technologijų specialistų teigia, jog tai yra pavojinga klaida, galinti sukelti grėsmę nacionaliniam saugumui dėl trečiųjų šalių galimo kišimosi į rinkimų procesą arba panaikinti balsavimo slaptumą.

„Vienu metu užtikrinti balsavimo internetu saugumo, patikimumo ir anonimiškumo nėra įmanoma", - rašoma dokumente.

LSDP frakcija taip pat skelbia, kad  aktyviai stebės situaciją su darbo santykiais ir „visomis priemonėmis priešinsis tolimesniam darbo santykių liberalizavimui bei kai kurių koalicijos partnerių užmojams įvesti nulinių valandų darbo sutartis, taip toliau mažinant darbo santykių saugumą."

Socialdemokratams taip pat nėra priimtina, kad būsimi valdantieji koalicijos sutartyje neužsimena apie klimato kaitą.

„Frakcija yra susirūpinusi dėl to, kad būsimos koalicijos programoje nėra nei vieno žodžio, tiesiogiai atliepiančio klimato kaitą, ir šios esminės grėsmės Lietuvos ir pasaulio išlikimui netapimas Vyriausybės darbotvarkės dalimi kelia didelį mūsų susirūpinimą", - teigiama pareiškime.

Visą pareiškimo tekstą rasite ČIA.

Susiję straipsniai

Close