Socialdemokratai tarsis su opozicija dėl interpeliacijos Vidaus reikalų ministrui

Socialdemokratai tarsis su opozicija dėl interpeliacijos Vidaus reikalų ministrui

Po Vidaus reikalų sistemos pareigūnus atstovaujančių profesinių sąjungų pareikštų kaltinimų ir argumentų dėl interpeliacijos ministrui Eimučiui Misiūnui Seimo socialdemokratų frakcija pranešė palaikanti profsąjungų siūlomą interpeliaciją Vidaus reikalų ministrui.

„Tarsimės su kitomis Seimo frakcijomis, kad pradėtume interpeliacijos procesą ministrui E. Misiūnui“, - spaudos konferencijoje Seime pranešė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno  pavaduotojas Algirdas Sysas.

Vidaus reikalų ministerijos darbuotojus atstovaujančių profesinių sąjungų atstovai jau seniai kaltina ministrą Eimutį Misiūną nepaisymu darbuotojų interesų, socialinių ir psichologinių sąlygų blogėjimu tarnyboje, negebėjimu ir nenoru tartis su darbuotojų atstovais.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė kaltina Vidaus reikalų ministerijos vadovybę, kad ji atsisako spręsti įtampas policijos viduje, nesilaiko teisės aktų mokėdama atlyginimus, nesiskaito su darbuotojais.

„Vadovams svarbu viešieji ryšiai – kaip jie pasirodys visuomenei, o tarnybos viduje situacija nekontroliuojama. Pareigūnai skundžiasi, kad trūksta tarnybinio transporto, o perkami paspirtukai, kurie dulka sandėliuose“, - sakė R. Katinienė.

Profesinės sąjungos mato grėsmę visuomenės saugumui dėl to, kad kompetentingi pareigūnai išeina iš darbo būtent dėl nevertinimo ir nusivylimo.

„Tarnybą palieka didžiausią patirtį turintys darbuotojai. Jie tiesiog pasitraukia į pensiją, nes vadovų požiūris, kai pareigūnai vadinami tinginiais, darbo užmokesčio skaičiavimas jiems nėra motyvacija geriau dirbti“, - sakė Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Profesinių sąjungų siūlymą - rengti interpeliaciją E. Misiūnui - palaikantys socialdemokratai sako siunčiantys signalą ir Premjerui Sauliui Skverneliui, kuris dabar tariasi dėl naujos vyriausybės sudėties.

„Vidaus reikalų ministras užsimiršta, kokios vyriausybės narys jis yra. Ši vyriausybė ateidama į valdžią įsipareigojo stiprinti profesinių sąjungų galias ir palaikyti socialinį dialogą su jomis. Dabar gi matome, kad ministras ne tik nepaiso šio įsipareigojimo, bet ir elgiasi priešingai“, - teigia Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close