Socialdemokratai ragina švelninti karantino suvaržymus smulkiesiems prekybininkams

Socialdemokratai ragina švelninti karantino suvaržymus smulkiesiems prekybininkams

Socialdemokratai Vyriausybę ragina nediskriminuoti smulkiųjų prekybininkų ir siūlo daliai jų leisti atnaujinti veiklą, jei šie laikosi karantino reikalavimų.

Pasak Seimo narės Orintos Leiputės, dalis smulkiųjų verslų atstovų, kurie karantino metu priversti stabdyti savo veiklą, lig šiol tegauna 257 eurų išmoką. Tuo metu daugeliui jų dar reikia mokėti ir nuomos mokesčius, ir mokesčius „Sodrai“, ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

Kol kas pagalbos priemonių paketas šiai asmenų grupei dar tik ruošiamas, o konkrečių pagalbos priemonių ir terminų Vyriausybė kol kas įvardinti negali.

„Kol kas pagalbos priemonių paketas, kaip ketvirtadienį patvirtino ekonomikos ir inovacijų ministrė, šiai asmenų grupei dar tik ruošiamas, o konkrečių pagalbos priemonių ir terminų Vyriausybė kol kas įvardinti negali.

Ne kartą sakėme, kad karantino suvaržymai nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius, tad siūlome ne tik greičiau pateikti konkrečias pagalbos priemones, bet ir daliai jų, jei laikomasi karantino reikalavimų, kuo greičiau leisti atnaujinti veiklą“, – teigia Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotoja O. Leiputė.

Anot parlamentarės, dėl Vyriausybės priimto sprendimo negalintys dirbti smulkieji prekybininkai nukenčia „itin skaudžiai“.

„Didiesiems prekybos centrams leidžiama veikti, jiems nedraudžiama prekiauti ne maisto prekėmis, tuo metu smulkieji praktiškai negali nieko. Juk nedidelės šeimų parduotuvėlės ir individualių asmenų prekybinės vietos galėtų puikiausiai susidoroti su visomis apsaugos priemonėmis, jie visų taisyklių gali laikytis“, – teigia socialdemokratė O. Leiputė.

Vyriausybės valandoje Seime, atsakydama į Seimo narės O. Leiputės klausimą dėl paramos smulkiesiems prekybininkams, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė informavo, kad šiuo metu dirbama dėl pirmojo pagalbos paketo – subsidijų ir paskolų – paleidimo smulkiajam verslui.

„Vidiniuose ministerijos resursuose radome 150 mln. eurų papildomų lėšų antrajam pagalbos paketui ir labai rimtai svarstome galimybę padėti savarankiškai dirbantiems žmonėms. (...) Taip pat vertiname galimybę padėti turgavietėms, tas irgi galėtų būti antrame pagalbos pakete, kuris, tikiuosi, startuos artimiausią mėnesį“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Susiję straipsniai

Close