Socialdemokratai pasigedo Prezidentės nuoseklumo požiūryje į žmones

Socialdemokratai pasigedo Prezidentės nuoseklumo požiūryje į žmones

Paskutiniame savo metiniame pranešime Prezidentė Dalia Grybauskaitė išliko nuosekli vertindama politinę partijų raidą ir valdančiųjų veiklą bei demonstruojamą politinę kultūrą, mano socialdemokratai.

„Prezidentė lieka nuosekli vertindama tradicinių partijų raidą kaip demokratijos ir valstybės  stabilumo garantą. Savo pranešimu ji nubrėžė gaires ir tarsi paliko laišką kitam Prezidentui, kalbėdama ir apie užsienio politikos kryptis, kviesdama neplūduriuoti, o imtis lyderystės“, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak G. Palucko, Prezidentės išsakyta kritika dėl politinės kultūros, akcentai apie karingą aroganciją, šantažą, žmonių teisių ir laisvių nepaisymą, kovą su Konstitucija ir žiniasklaida buvo laiku ir vietoje. Socialdemokratų lyderis tikisi, kad kadenciją pradėsiantis išrinktasis Prezidentas perims estafetę formuodamas šalies vidaus politinės kultūros toną.

Vis dėlto, socialdemokratai pasigedo Prezidentės nuoseklumo požiūryje į Lietuvos žmones, į nelygybės klausimus.

„Klausiau visus dešimt Prezidentės D. Grybauskaitės metinių pranešimų. Galiu pasakyti – tik pačiame pirmame ir vieninteliame po laimėtų rinkimų Prezidentė prabilo apie Lietuvos žmones, kurie yra atsidūrę paraštėse. Dešimt metų Prezidentė vadovavo valstybei, kovojo su korupcija, oligarchais, o žmonės kaip buvo paraštėse taip ir liko. Daugelis jų per tą laiką paliko Lietuvą, namus, buvo priversti emigruoti. Šiemetiniame pranešime nuskambėjusius žodžius „su valstybe viskas gerai“ aš supratau, kad tai „su D. Grybauskaite viskas gerai“, o už situaciją, kuri susiklostė Lietuvoje yra atsakinga ir Prezidentė“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Socialdemokratai pasigedo pranešime jeigu ne atsakymų, tai bent keliamų klausimų dėl pajamų, socialinės, regionų  nelygybės, kodėl į valdžią ėjo populistinės partijos.

Susiję straipsniai

Close