Slaugos paslaugų namuose laukia keli tūkstančiai kauniečių

Slaugos paslaugų namuose laukia keli tūkstančiai kauniečių

LSDP Kauno miesto skyriaus informacija

Visuomenei senstant ir esant tokiam dideliam migracijos mastui, viena iš svarbiausių savivaldos užduočių tampa senyvo amžiaus žmonių priežiūra ir pagalba jiems.

Šiuo metu vienišų senyvo amžiaus žmonių, kurių nuolatiniais gyvenimo palydovais yra tapę ligos ar negalia, skaičiai yra augantys.

Kauno mieste galima pasinaudoti tokia paslauga kaip dienos socialine globa asmens namuose – atvyksta specialistų komanda, bet tik pas tuos, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. O pas kitus, kuriems toks poreikis nenustatytas – geriausiu atveju ateis socialinis darbuotojas, kuris atneš maisto produktų iš parduotuvės, padės apsitvarkyti namus...

To tikrai neužtenka. Kaip ir vietų slaugos įstaigose.

Siekiant padidinti vietų skaičių, užtikrinti geresnę paslaugų kokybę ir racionaliau naudoti lėšas, šiais metais Kauno miesto savivaldybės Taryba priėmė spendimą sujungti visas buvusias slaugos ligonines į vieną.

Planuojama, kad įvairūs organizaciniai pertvarkos procesai vyks apie pusmetį. Tikimasi, kad nuo spalio 1 dienos duris atvers naujoji slaugos ligoninė. Jau dabar, bendrai paėmus, šioje slaugos ligoninėje yra 345 lovos. Mažiausiai 100 dar trūksta, kad neliktų laukiančiųjų eilėje. 110 lovų galima suskaičiuoti Kauno Respublikinėje ligoninėje, tačiau ne visos jos skirtos kauniečiams, priimami ligoniai ir iš kitų savivaldybių.

Analizuojant duomenis galima pamatyti ne tik trūkstamų vietų skaičių, bet ir galimą šių paslaugų plėtra. Ne visiems ligoniams yra būtina slauga ligoninėje, daliai pakaktų kokybiškų paslaugų namuose.

Šio metu vienintelis Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinys teikia slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose. Lankoma 600 žmonių, kuriems nustatytas slaugos poreikis, taip pat 37 sunkūs ligoniai ir dar 386 lengvesne forma sergantys žmonės, kuriems pakanka paslaugų į namus.

Šį darbą atlieka 5 slaugytojos bei keli medikai, socialinis darbuotojas. Tačiau tiek specialistų gerokai per mažai, nes jų paslaugų laukia apie du tūkstančiai kauniečių.

Kauno miesto savivaldybė turi galimybę išplėsti slaugos paslaugų teikimą namuose. Pagal Europos sąjungos fondų priemonę iš viso yra numatyta 5 milijonai eurų Kauno regionui slaugos paslaugų plėtrai. Iš jų apie 2,5 mln. visam Kauno miestui. Pretenduoti gali visos gydymo įstaigos: tiek privačios tiek ir savivaldybės.

Paraiškas jau yra pateikusios 24 įstaigos, jų tarpe ir Kauno poliklinika, kuri iš projekto lėšų planuoja stiprinti pagalbos, slaugos į namus paslaugas visame mieste.

Tikimės, kad jau artimiausiu vieniši, ligoti kauniečiai sulauks tokios būtinos jiems pagalbos.

Close