M. Visockas: Kauno socialinė kryptis – smulkiojo verslo rojus

M. Visockas: Kauno socialinė kryptis – smulkiojo verslo rojus

Pastaruoju metu Kauno miesto administracija įgyvendina daug ambicingų infrastruktūros projektų. Visa savivaldybės energija nukreipta į ūkinius resursus, gatvių asfaltavimą, šaligatvių tiesimą, medžių persodinimą ir t.t. Tačiau miestas nėra vien tik gatvės.

Miestas tai, visų pirma, žmonės. Kauniečiai visada garsėjo savo verslumu. Tūkstančiai žmonių yra sukūrę sau darbo vietas ir dirba naudodamiesi verslo liudijimais. Dar tūkstančiai kauniečių dirba smulkiojo verslo įmonėse, kurių kolektyvą sudaro vos 3-5 žmonės.

Valstybė individualios veiklos vykdytojus apkrauna vis daugiau biurokratinių reikalavimų. Pavyzdžiui, nuo praeitų metų, tie individualios veiklos vykdytojai, kurie iš gyventojų nuomojasi nekilnojamąjį turtą, turės vietoje nuomotojo mokėti GPM (Gyventojų pajamų mokestį). Sukuriama neigiama tendencija, kuomet pirmaisiais veiklos metais smulkieji verslininkai turi galvoti ne kaip plėsti savo veiklą, kaip pritraukti klientus ir gerinti paslaugų kokybę, bet kaip sumokėti mokesčius ir nelikti skolingam valstybei.

Kauno savivaldybė taip pat linkusi gudrauti išduodant verslo liudijimus ir nustatant jų kainą. Priklausomai nuo veiklos srities, vidutiniškai verslo liudijimai metams kainuoja kelis šimtus eurų. Yra kelios sritys, kurioms verslo liudijimai išduodami už simbolinį 1 euro mokestį. Tačiau toks „socialinio jautrumo“ demonstravimas iškart nublanksta vos tik pažvelgsime į tas sritis. Verslo liudijimą už 1 eurą metams gali nusipirkti verpėjos, kilimų taisytojai, vežimų ir valčių remontuotojai, batų valytojai ir t.t. Tiesa sakant, beveik visoms šioms sritims per metus neišduodamas nei vienas verslo liudijimas. Todėl savivaldybei visai negaila juos siūlyti už simbolinį eurą.

Mano tikslas, kad savo pirmąjį verslą kuriantys kauniečiai gautų realią miesto pagalbą: visas verslo pradžiai reikalingas konsultacijas ir mokymus, pirmaisiais veiklos metais nemokėtų jokių mokesčių savivaldybei (išorinės reklamos, licencijų, verslo liudijimų, nekilnojamojo turto), per įvairias verslo skatinimo programas gautų finansinę pagalbą smulkiojo verslo pradžiai. Tais atvejai, kai pradedančiųjų verslininkų nebus galima visiškai atleisti nuo mokesčių pirmaisiais metais, savivaldybė turėtų nustatyti simbolinius mokesčių tarifus.

Kitaip sakant, „nulio eurų mokesčių politika“ pradedančiajam verslui Kauno mieste!

Close