Kodėl ir kam mums reikia ES?

Kodėl ir kam mums reikia ES?

Tokį klausimą neoficialusis socdemų „guru“ Alfonsas Brazas (oficialusis „rašytojas“ šiuo metu po R.Vaitkaus „epochos“ yra politologas dr.Liutauras Gudžinskas) uždavė prieš keletą mėnesių V.Blinkevičiūtei ir R.Budbergytei, o kadangi šios neatsakė, tai kreipėsi į mane. Negali atsisakyti, nors pati problematika yra pašėlusio sudėtingumo bei dar neaprėpiamų apimčių. Visgi, keletą esminių dalykų susakyti yra būtina, juolab vakarykščiai pretendentų į naujus europarlamentarus  LRT debatai eilinį kartą pademonstravo tuštybės mugę su diletantizmo ir profanacijos puota.

Debatų LRT fiasko

Įdomiausias buvo pats paskutinis nepamainomos vidutinybės –vedėjo E.Jakilaičio paklausimas – kokius tris pirmus žingsnius atliktumėte EP? Po jo ir išlindo visos „ylos“ iš ir taip kiaurų idėjų maišų, parodę, netgi, absoliutų minčių dėstytojų nenuoseklumą. Tai kas buvo racionalesnio sukurta ar atrasta tuoj pat prasmego abstrakcijų debesyse ir minčių chaoso liūnuose.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „radžvilas“

Deja, ne pačia optimistiškiausia gaida pradėti tenka nuo daug žadėjusio prof.V.Radžvilo. Jis, vėl gi,  pūtė sisteminės ES krizės burbulą neįvardindamas jos bruožų, bet buvo taiklesnis apgailestaudamas, kad ES „ikanominis“ augimas tebuvo 1.2 proc., o 125 mln. skurdžių gresia stabilumui. Pastebėkime, kad vien jau bendroji ES gerovė, nekalbant apie kitas sferas nėra taip vienamatiškai-dvimatiškai siaurai charakterizuojama, nes yra ir ES gyventojų ilgaamžiškumas, apvaldytas nusikalstamumas, nežiūrint daugiau nei 2 tūkst. organizuotų gaujų, yra ženklus kultūrinis, netgi, plačia prasme šviesuomenės įdirbis.

Daugiau:

KODĖL IR KAM MUMS REIKIA ES

 

Susiję straipsniai

Close