Kauno miesto socialdemokratai kartu su miestiečiais paminėjo Darbo šventę

Kauno miesto socialdemokratai kartu su miestiečiais paminėjo Darbo šventę

Didžioje pasaulio dalyje gegužės 1-ąją yra švenčiama Tarptautinė darbo žmonių solidarumo diena. Paminėjo ją ir Kauno miesto socialdemokratai. Šią dieną, gegužės 1-ąją, minimos ir kitos svarbios datos - Europos diena bei Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena. Labai svarbi mums -socialdemokratams ši diena, nes šiais metais sukanka 123 metai nuo LSDP įkūrimo.

Šventiška nuotaika prasidėjo ryte, pagerbiant iškilių bičiulių – socialdemokratų atminimą, padedant vainikus jų amžinojo poilsio vietoje, Petrašiūnų kapinėse.

LSDP Kauno miesto skyriaus būstinėje buvo prisiminti visi, buvę Kauno skyriaus pirmininkai, buvę vedliai Kauno socialdemokratams nuo partijos veiklos atkūrimo Lietuvoje. Bičiuliai pasidžiaugė atidengta buvusių pirmininkų portretų galerija, Kauno skyriaus būstinėje.

Savarbiausia ir pagrindinė šventės dalis vyko kartu su miestiečiais Kauno miesto Rotušės aikštėje. Buvo atgaivinta graži gegužinės tradicija, grojo spalvinga Domeikavos kaimo kapela, viešai sveikino ir išsakė savo mintis partijos bičiuliai ir sveičiai. Kalbėjo naujai išrinktas LSDP Kauno miesto skyriaus pirmininkas  Židrūnas Garšva, buvę skyriaus pirmininkai: vienas iš LSDP veiklos atkūrimo Lietuvoje iniciatorių Antanas Kripavičius, LSDP moterų klubo pirmininkė Orinta Leiputė, buvęs Seimo narys Vasilijus Popovas. Šiltai kauniečius ir bičiulius pasveikino ir svečiai - LR Seimo narys Juozas Olekas ir Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Buvo išsakytos mintys ir pamąstymai apie dirbančiųjų solidarumo reikšmės prasmę, prisiminta prieš 123 metus sukurtos LSDP programiniai siekiai ir jų atspindys šiandienoje, įgyvendinant siekiamybę sukurti nepriklausomą demokratinę Lietuvos Respubliką, pilnateisę Europos sąjungos ir NATO narę. Minorine gaida nuskambėjo abejonė, jog už 8 valandų darbo dieną dirbantysis galėtų gauti deramą atlygį, kurio pakaktų jo šeimai oriai pragyventi, įgyvendinamas tik dalinai, nes dirbant 8 valandų darbo dieną didžiajai Lietuvos žmonių daliai gaunamų pajamų iš darbo užtenka „vos galą su galu sudurti“ arba dažnokai tokia padėtis verčia ieškoti geriau apmokamo darbo svetur. Apgailėtina situacija Lietuvoje ir tai, kad už tą patį darbą moterys gauna beveik 20 procentų mažesnį atlygį nei vyrai. Visi paliesti klausimai labai svarbūs mūsų bičiuliams, todėl socialdemokratai turi minčių, šiais klausimais, ką būtų galima pasiūlyti ieškant, priimtinų sprendimų.

Šventės dalį vainikavo būrio baltų balandžių paleidimas vardan taikos ir solidarumo. Renginys buvo išties nuostabus ir neabejotinai daugeliui patiko.

 Partijos bičiuliai dienos renginį pratęsė jaukioje aplinkoje - restorane „Žemyn upe“, socialdemoktratų siauresniame rate.

Manytume šventė pavyko, buvo jauki ir prasminga, vienijanti mūsų bičiulius ir nešanti žinią kauniečiams.

Close