Inkilų kabinimo šventė Kalniečiuose!

Inkilų kabinimo šventė Kalniečiuose!

Atkeliavęs pavasaris - laikas, kai į mūsų šalį iš šiltųjų kraštų parskrenda peržiemoję paukščiai, kuriems reikia namų. Šiandien minint Pasaulinę Žemės dieną, kovo 21-ąją Kauno miesto Kalniečių parke  pakabinta 15  naujų namukų sparnuočiams.

Šio projekto ir idėjos sumanytojai sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija (SIŽGB) "Kauno viltis" nariai: "Mūsų bendrijos dienos užimtumo centro lankytojai taip pat nori prisidėti prie miesto, kuriame gyvena, aplinkos kūrimo, gerinimo bei grąžinimo. Nenorime tik imti, norime ir duoti, dalintis, bendrauti, o svarbiausia, norime, kad mus pažintų aplinkiniai. Šiais metais sutrikusio intelekto asmenys dienos užimtumo centro dirbtuvėse pagamino inkilus tam, kad paukščiams būtų kur sugrįžti ir perėti paukščiukus. Bendradarbiaudami su LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupe, turime realią galimybę įgyvendinti savo planus. Visada džiaugiamės, kai sulaukiame dėmesio ir paramos iš aplinkinių" - sako "Kauno vilties" pirmininkė Asta Bložytė.

Gamtininkai visoje Lietuvoje  kviečia pasirūpinti inkilais - juos reikia kelti kuo anksčiau, kad paukščiai spėtų juos susirasti ir prie jų priprasti. Inkilams kelti geriausiai tinka kovo vidurys ir  antroji jo dekada. Pastaraisiais metais organizuojamos inkilų kėlimo šventės jau yra tapusios smagia tradicija, pažyminčia paukščių grįžimą bei gamtos prisikėlimą po žiemos. Rūpintis mus supančia gamta - visų mūsų pareiga. Tad į šią veiklą aktyviai siekiama įtraukti vaikus, jaunimą, neįgaliuosius bei visus gamtos bičiulius.

„Sunku apsakyti koks jausmas apima, kai pamatai gerai pažįstamą  SIŽGB „Kauno viltis“  jaunimą. Jie visada atviromis širdimis, ir plačiomis šypsenomis pasitinka jau iš tolo tiesdami rankas, kuris greičiau pasisveikins.  Viską daro natūraliai, nuoširdžiai, emocingai. Labai džiaugiuosi mūsų draugyste ir galimybe kartu daryti gerus darbus. Šiandien pakabinome 15 jų pagamintų ir jų pačių „tiuninguotų“ inkilėlių smulkiesiems paukšteliams. Kalniečių parkas nuo šiandien turės savo – VILTIES alėją“ - pasidžiaugė viena iš organizatorių Orinta Leiputė.

Inkilų kėlimo švenčių Lietuvoje  pradininkas prof. Tadas Ivanauskas. Tokios šventės 1922-1923 m. vyko Kaune ir jo apylinkėse, vėliau paplito po visą šalį.  Norime tikėti, kad šią puikią tradiciją galėsime tęsti ir kitais metais Kalniečių parke ir mes.

Nuoširdi padėka:  sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Kauno viltis" pirmininkei  Astai Bložytei bei visiems bendrijos nariams, UAB "Kauno gatvių apšvietimas"  gen. direktoriui Petrui Švažui ir darbuotojams, LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupės nariams.

LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupės pirmininkė

Aurelija Lankelienė

Close