G. Paluckas siūlo atsisakyti gyventojų judėjimo kontrolės: šis ribojimas yra juokingas

G. Paluckas siūlo atsisakyti gyventojų judėjimo kontrolės: šis ribojimas yra juokingas

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas Vyriausybei siūlo atsisakyti sprendimo riboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių.

Pasak G. Palucko, toks Vyriausybės sprendimas, kaip rodo praktika, yra neveiksmingas, gyventojai jį apeina.

Tokie ribojimai yra juokingi, nes jų išvengti yra labai lengva.

„Judėjimo apribojimai yra praradę absoliučiai bet kokią prasmę, nes jų mastas yra per menkas, kad galėtų lemti užkrato neplitimą. Galų gale, tai sukelia visiškai nereikalingų nepatogumų žmonėms, kurie važiuoja į darbą ar su reikalais. Jei žmonės sustabdomi, pateikia krūva žodinių pasiteisinimų ir priežasčių, kodėl jie keliauja. Tokie ribojimai yra juokingi, nes jų išvengti yra labai lengva“, - sako G. Paluckas.

Socialdemokratų partijos lyderis teigia, kad nėra jokių duomenų apie tai, kad mobilumo ribojimai davė kokį nors rezultatą.

Tokie nepamatuoti ir nemotyvuoti sprendimai tik mažina žmonių pilietiškumą ir norą paklusti reikalavimams.

„Ši priemonė yra neveiksminga. Policininkai, pasieniečiai ir šauliai, kuriems pavesta visa tai prižiūrėti, gatvėse tiesiog gaudo vėją. Žmonės, jei nori, randa ir pasiteisinimų, pateikia reikiamus dokumentus ir draudimus apeina. Tokie nepamatuoti ir nemotyvuoti sprendimai tik mažina žmonių pilietiškumą ir norą paklusti reikalavimams“, - teigia G. Paluckas.

Valstybės pastangas ir pajėgas, mestas šiam sprendimui įgyvendinti, G. Paluckas siūlo nukreipti kitur.

„Reikia sudaryti sąlygas dirbti smulkiesiems verslininkams, nedidelėms parduotuvėlėms, kirpykloms. Leisti jiems dirbti, bet kontroliuoti. Dabar jiems viskas draudžiama, nes daroma prielaida, kad jie nusižengs, nesilaikys sanitarinių reikalavimų. Visi tie ištekliai, skirti judėjimo kontrolei, gali būti nukreipti priežiūrai, ar jie laikosi visų sanitarinių reikalavimų“, - sako G. Paluckas.

Politikas mano, kad toks sprendimas pasiteisintų labiau nei judėjimo ribojimai.

„Nauda būtų keturguba: žmonės nebebūtų erzinami, valstybės ištekliai naudojami racionaliai ir protingai, smulkus verslas galėtų veikti prižiūrimas, o žmonėms būtų suteikiamos paslaugos. Visos nelogiškos ir nepaaiškinamos priemonės, kaip, tarkime, judėjimo ribojimas, duoda atvirkštinį efektą – žmonės vis mažiau nori laikytis karantino sąlygų“, - vertina G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close