Giedrius Bielskus. Dirbančiųjų blizgesys ir skurdas

Giedrius Bielskus. Dirbančiųjų blizgesys ir skurdas

Giedrius Bielskus,
LSDP Kauno miesto skyriaus pirmininkas

Gegužės 1-ąją noriu vadinti ne Tarptautine darbininkų, o dirbančiųjų diena. Tad sveikinu visus, kurie nuoširdžiai ir sunkiai dirba. Tuos, kurie dirbo ir išėjo užtarnauto poilsio. Kaip ir tuos, kurie nuo darbo pasiligojo ir išėjo priverstinio poilsio.

Simboliška, kad minint šią datą, kalbame ne apie galimybę savo darbu užsitikrinti normalų gyvenimą sau ir savo šeimai. Kalbame apie dirbančiųjų skurdą, didėjančią atskirtį, turtingųjų ir išrinktųjų kastas.

Deja, bet pristatyta naujoji mokesčių reforma, kuri ne va tai užtikrina didesnes pajamas dirbantiems tą prarają tarp skurdo ir turto tik gilina.  

Nekalbėsiu sudėtingai, nes viskas paprasta ir aišku - jei nieko neturi, tai ir negausi nieko. O vat jeigu elitui priklausai...

Skelbiama, jog dirbantiems bus išdalintas milijardas. Sakoma didės atlyginimai. Taip, tačiau deja daugiausiai tiems, kurių ir taip alga aukšta. O jeigu jūs, kaip ir du trečdaliai Lietuvos, uždirbat minimaliai – še jums prie algos 5-7 eurai.

Sakoma, jog mažinami mokesčiai? Taip. Tik vėl elitui. Žmonėms, kurie realiai kiša ranką ir į mūsų kišenes.

Kaip? Kodėl? Ogi paprastai: kuo mažiau jie moka mokesčių, tuo plonesnė valstybės (mūsų) piniginė.   

Kuo plonesnė valstybės piniginė, tuo mažiau galimybių padidinti algas mokytojams. Mažiau pinigų mūsų šeimos gydytojui ar sūnų priėmusiai akušerei. O viską padalinus – vargu ar daug beliks mūsų pensininkui tėvukui ir mamai! Jau nekalbant apie ligotus ar neįgalius mūsų visuomenės narius.

Neapsigaukite. Mums numetamas apgraužtas kaulas: kam dešimt, kam keliasdešimt eurų. Švęskite! Tačiau tiek to blizgesio už dešimt eurų...

Gražios mums šventės, dirbantieji. Mes juk garsėjam ištverme. Beje, tikiuos tie prie lovio žino, kad lašas po lašo, kaip sakoma, ir akmenį pratašo.

 

Close