Dažnai nematomi, bet labai svarbūs žmonės. Sveikinimai visos Lietuvos socialiniams darbuotojams!

Dažnai nematomi, bet labai svarbūs žmonės. Sveikinimai visos Lietuvos socialiniams darbuotojams!

Giedrius Bielskus, LSDP Kauno m. skyriaus pirmininkas

Šiandien Lietuvoje minima Socialinio darbuotojo diena. Ką žinome apie dažnai šešėlyje liekančius socialinius darbuotojus? Ką žinome apie jų veiklą ir jų darbo specifiką? Ar turime pakankami žinių apie jų atliekamą darbą, kuris yra mažai matomas, tačiau nepaprastai svarbus ir reikšmingas?

Socialinis darbas – tai parama ir pagalba žmonės, atsidūrusiems sudėtingose situacijose, tai atsakomybė už tuos, kam labiausiai reikia patarimo, pagalbos ir paramos. Žmonės, su kuriais dirba ir kuriems teikia paslaugas socialiniai darbuotojai – galimai patys jautriausi ir reikliausi klientai. Socialinis darbas reikalauja ne tik puikaus profesinio pasirengimo, gerų psichologijos, sociologijos ir teisės žinių, bet ir išskirtinių asmeninių savybių – jautrumo, kantrybės ir empatijos.

Kartais sakoma, kad socialiniai darbuotojai dažnai mato tamsiąją gyvenimo pusę, tačiau socialinių darbuotojų veikloje yra ir kitas aspektas – tai džiaugsmas padėti žmogui, matyti, kaip jis keičiasi, atranda ramybę ir atgauna pasitikėjimą savimi.

Socialinių darbuotojų indėlis, kuriant socialinę gerovę ir gerinant gyvenimo kokybę, yra nepaprastai didelis, o jų darbas ir jų veikla  – nepaprastai reikšmingi. Jungtinėse Valstijose, Baltieji rūmai, įvertindami socialinių darbuotojų atliekamos veikos svarbą, 1984m. oficialiai pripažino kovo mėnesį Socialinių darbuotojų mėnesiu.

Šiandien, Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkstančiai žmonių. Ši diena, skirta prisiminti socialinių darbuotojų veiklą ir jos svarbą, įvertinti, ar šiam darbui skiriamas pakankamas politikų ir visuomenės dėmesys, ir padėkoti socialiniams darbuotojams už jų kilnų ir reikšmingą darbą.

Noriu asmeniškai kiekvienam socialiniam darbuotojai padėkoti už dažnai nepastebimą ir neįvertinamą, tačiau labai svarbų darbą! Su jūsų diena!

Close