Aktuali informacija turintiems mokyklinio amžiaus vaikus

Aktuali informacija turintiems mokyklinio amžiaus vaikus

Pernai vasarą Kauno socialdemokratų siūlymu, savivaldybės administracijai organizavus, apie 5 000 vaikų nemokamai lankė įvairius užsiėmimus. Iš viso kauniečių vaikams buvo pasiūlyta beveik 200 skirtingų užsiėmimų – nuo muzikos, meno, sporto iki drabužių dizaino, filmų kūrimo ir net cirko pasirodymų.

Šiais metais vystomas dar vienas projektas: vasarą vaikai turės galimybę nemokamai arba už simbolinį nedidelį mokestį dalyvauti stovyklose.  

Vaikų užimtumui Kauno miesto savivaldybė planuoja skirti 120 000 eurų. Tėvai turės galimybę nemokėdami nei euro arba už simbolinį mokestį (priklausomai nuo pasirinktos stovyklos organizatoriaus) išleisti vaikus į vasaros stovyklą.

„Vaikui stovykloje numatyta skirti iki 25 eurų per dieną, o stovyklaujantiems su nakvyne – iki 35 eurų dienai. Šios lėšos bus skirtos vaikų maitinimui, edukacinėms ir kitoms veikloms, transporto išlaidoms. Stovyklų organizatoriai, dirbsiantys su papildomos pagalbos reikalaujančiais ir specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, gali tikėtis papildomo finansavimo“, - pasakoja Orinta Leipute, LSDP pirmininko pavaduotoja bei Kauno miesto mero patarėja jaunimo reikalų ir švietimo klausimais.

Vasaros stovyklos birželio-rugpjūčio mėnesiais galės vykti ne vien Kaune, bet ir visoje šalyje. Jų trukmė – nuo 5 iki 18 dienų. Planuojama, kad jose apsilankys mažiausiai 700 vaikų.

Prioritetas skiriamas vaikams iš socialinę atskirtį patiriantiems arba, daugiavaikių, minimalias pajamas gaunančių ar socialinės rizikos šeimų, taip pat gyvenantiems su laikinaisiais ar nuolatiniais globėjais, neįgaliesiems bei turintiems specialiųjų poreikių.

Šiuo metu visos Kaune veikiančias nevyriausybines organizacijos, viešosios įstaigos, fondai, kurie turi patirties ir gali pasiūlyti kūrybingą, įdomų laisvalaikio užimtumą vaikams vasaros metu, kviečiami teikti paraiškas. Paraiškos priimamos iki balandžio 6 dienos.

„Jeigu savo aplinkoje turite nevyriausybinių organizacijų, kurios turi teisę užsiimti su vaikais, teikti švietimo paslaugas – paraginkite dalyvauti konkurse“, - ragina O. Leiputė ir priduria, kad jau dabar būtų laikas ieškoti ir kreiptis į organizacijas, pateikusias ar planuojančias teikti paraiškas Kauno miesto savivaldybės organizuojamame konkurse.

Jeigu turite klausimų, Jūsų atstovė šiuo klausimu Kauno miesto savivaldybėje Orinta Leiputė orintaleip@yahoo.com.

Close